نشست اتحادیه دانشگاه ‌های آسیای میانه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌ شود

۱۳۹۶/۰۸/۲۳

نشست اتحادیه دانشگاه ‌های آسیای میانه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌ شود

اردبیل – ایرنا- رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از برگزاری نشست اتحادیه دانشگاه‌ های آسیای میانه در این دانشگاه طی هته جاری خبر داد.

 

به گزارش ایرنا ، دکتر گودرز صادقی روز یکشنبه گفت: در این نشست ۲ روزه مقام های دانشگاهی کشورهای گرجستان، ترکیه، آذربایجان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان ، افغانستان و مقدونیه حضور خواهند داشت.

وی بیان کرد: روسا و هیات‌ های دانشگاهی شمالغرب ایران و نیز مسوولان امور بین ‌الملل وزارتخانه های علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور خارجه و مسوولان استانی نیز از حاضران این نشست بین المللی می باشد.

صادقی هدف از این نشست را رایزنی برای بین ‌المللی ‌سازی و روش‌ های تعامل مشترک در دانشگاه‌ های آسیای میانه عنوان کرد و گفت: در کنار این نشست، جلسه مشترک جداگانه با هیات گرجستانی و قرقیزستانی نیز برگزار خواهد شد.

به گفته وی، برگزاری نمایشگاه ، ارائه برنامه‌ های بین ‌المللی توسط دانشگاه‌ های حاضر در نشست و نمایشگاه نقشه‌ های تاریخی خلیج فارس توسط موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی از برنامه های جنبی این نشست می باشد.

این نشست روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۴ و ۲۵ آبان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.

نشست اتحادیه دانشگاه ‌های آسیای میانه